MEMBER DISTRICTS

Bloomfield CSD

www.bloomfieldcsd.org

Board of Directors

Delegate: Pam Nakoski

Alternate: Jim Spelman

Legislative Committee

Delegate: Caroline Nevil

Alternate: Pam Nakoski

Canandaigua CSD

www.canandaiguaschools.org

Board of Directors

Delegate: Beth Thomas

Alternate: Julianne Miller

Legislative Committee

Delegate: Beth Thomas

Alternate: Julianne Miller

Clyde-Savannah CSD

www.clydesavannah.org

Board of Directors

Delegate: Pam Anstee  

Alternate: Lynn Carnevale

Legislative Committee

Delegate: Lynn Carnevale

Alternate:  Richard Drahms

Dundee CSD

www.dundeecs.org

Board of Directors

Delegate:  Doug Hammond 

Alternate:  Jared Webster

Legislative Committee

Delegate: Robert Neu  

Alternate: Doug Hammond 

Gananda CSD

www.gananda.org

Board of Directors

Delegate: Greg Giles

Alternate: Bill Buchko

Legislative Committee

Delegate: Bill Buchko  

Alternate: Greg Giles

Geneva CSD

www.genevacsd.org

Board of Directors

Delegate: Emily Fisher

Alternate:  Brian Finnerty

Legislative Committee

Delegate: Emily Fisher

Alternate: Stephanie Annear 

Honeoye CSD

www.honeoye.org

Board of Directors

Delegate: Keith Stumbo

Alternate: Andrea Badger

Legislative Committee

Delegate: Keith Stumbo  

Alternate: Andrea Badger 

Lyons CSD

www.lyonscsd.org

Board of Directors

Delegate: Rena Reed 

Legislative Committee

Delegate: Lisa Stone

Manchester-Shortsville CSD

www.redjacket.org

Board of Directors

Delegate: Jennifer Speers  

Alternate: Amanda MacNamara

Legislative Committee

Delegate: Jennifer Speers  

Alternate: Amanda MacNamara

Marcus Whitman CSD

www.mwcsd.org

Board of Directors

Delegate: Sheila Brown

Alternate: Phyllis Frantel

Legislative Committee

Delegate: Phyllis Frantel 

Alternate: Sheila Brown 

Marion CSD

www.marioncs.org

Board of Directors

Delegate: Michele Kueling

Alternate: Amber Taber

Legislative Committee

Delegate: Amber Taber

Alternate: Michele Kueling

Newark CSD

www.newarkcsd.org

Board of Directors

Delegate: John Addyman

Alternate: Russ Harris

Legislative Committee

Delegate: Russ Harris

Alternate: Eric DeTaeye

North Rose-Wolcott CSD

www.nrwcs.org

Board of Directors

Delegate: Lucinda Collier

Alternate: Linda Eygnor

Legislative Committee

Delegate: Lucinda Collier

Alternate: Linda Eygnor

Penn Yan CSD

www.pycsd.org

Board of Directors

Delegate: Robin Johnson

Alternate: Jeff Morehouse

Legislative Committee

Delegate: Robin Johnson

Alternate: David Willson

Phelps-Clifton Springs CSD

www.midlakes.org

Board of Directors

Delegate: Sheri Scherbyn 

Alternate: Jacob Amidon

Legislative Committee

Delegate: Sheri Scherbyn  

Alternate: Jacob Amidon

Seneca Falls CSD

www.senecafallscsd.org

Board of Directors

Delegate: Heather Zellers  

Alternate: Cara Lajewski

Legislative Committee

Delegate: Linda Jones 

Alternate: Heather Zellers

Sodus CSD

www.soduscsd.org

Board of Directors

Delegate: Laura Steffler-Alampi

Legislative Committee

Delegate: Laura Steffler-Alampi

South Seneca CSD

www.southseneca.com

Board of Directors

Delegate: Mike Paparone

Legislative Committee

Delegate: Mike Paparone

Wayne CSD

www.waynecsd.org

Board of Directors

Delegate: Carrie Resch

Legislative Committee

Delegate: Jennifer Schoene

Wayne-Finger Lakes BOCES

www.wflboces.org

Board of Directors

Delegate: Lynn Gay  

Alternate: Anne Morgan 

Legislative Committee

Delegate: O.J. Sahler   

Alternate: Phil Rose/Lynn Gay

Williamson CSD

www.williamsoncentral.org

Board of Directors

Delegates: Jamie Sonneville

Angela DeFisher, Ashtyon Mohanlall, & Monica Fernaays

Legislative Committee

Delegates: Jamie Sonneville

Angela DeFisher, Ashtyon Mohanlall, & Monica Fernaays